Šermiarsky klub Slávia UK Bratislava

ŠH Mladosť Trnavská ulica č. 39, Bratislava - 832 96, SLOVAKIA tel.: +421 2 59353287, fax: +421 2 54416 035

MAJSTROVSTVÁ SR 2008

Slávia UK tento rok získala:

5 zlatých medailí

2 strieborné medaily

7 bronzových medailí

v jednotlivcoch

družstvá:

3 prvé miesta

3 druhé miesta

GRATULUJEME!

057-MSR-juniori08.pdf, (245.15kB)

V kategórii juniorov skončil z nášho klubu najlepšie Rudo Nemec a to na 5. mieste, dobrý výsledok mali Ivan Markusek a Ondro Ille, ktorý sa dostali do 8, hoci to nie je ich kategória.

Naopak, viac sa čakalo od Jerguša Kocoura, ktorého o postup do 8 vyradil Alex Farmer z BŠK, tesne, 15:14.

Vo finále sa o titul majstra pobili chalani z BŠK a to Maťo Karkalík a Števo Cipár, pričom prekvapivo vyhral menej skúsený Maťo pomerom 15:8.

V družstvách sme pokračovali v chabých výsledkoch a naši chalani- Kocour, Nemec, Uhlík, Markusek prehralo s družstvom BŠK v zložení Cipár, Karkalík, Bereczk, Farmer.

K dosiahnutým výsledkom gratulujeme.

058-MSR-juniorky08.pdf, (243.08kB)

Juniorskou majsterkou Slovenska sa stala Dada Barániková z BŠK, ktorá vo finále zdolala našu Maťu Čistú pomerom 15:11.

Na treťom mieste sa spoločne umiestnili Nina Linderová UK a iba st. žiačka Evka Gabašová, tiež UK, pre ktorú to bol naozaj vynikajúci výsledok.

V 8 sa umiestnila ešte Katka Hollá, ktorá o postup prekvapivo vyradila Evku Danielovú UK (15:14), ktorá napokon obsadila 9. miesto a nemohla tak obhájiť titul z minulého roka.

V družstvách zvíťazilo družstvo slávie UK:) v zložení Čistá, Danielová, Linderová, Hollá nad družstvom zo KŠ Snina, Kornuciková, Adrejková, Haričová, Telepjanová.

K dosiahnutým výsledkom gratulujeme!:)

061-MSR-kadeti08.pdf, (309.32kB)

Vížazstvom v kategórii kadetov nás potešil Jaro Uhlík, ktorému sa deň predtým príliš nedarilo. Vo finálovom zápase zdolal Kravca z Willardu, ktorý prekvapivo vyradil víťaza z predošlého dňa, Maťa Karkalíka pomerom 15:7.

Na slušnom 8. mieste sa umiestnil žiak Ondro Ille, ktorého ďalej nepustil Maťo Karkalík z BŠK. Ondro žiaľ predtým vyradil Ivana Markuseka, kadeta, ktorý celkovo skončil na 10. mieste.

Na turnaji sa inak zúčastnili aj fleuretisti skúšajúci kord, najlepšie z nich dopadol Vilém, ktorý skončil na 7. mieste.

Na súťaži družstiev sa zúčastnilo 7 družstiev,  pričom naše družstvo UK A- Uhlík, Ille, Markusek nedokázalo zdolať vo finále družstvo BŠK A- Karkalík, Kabina, Farmer. UK B skončilo na

K dosiahnutým výsledkom gratulujeme:):):)!

062-MSR-kadetky08.pdf, (259.64kB)

V kadetokách zvíťazila Nina Linderová, ktorá vo finále zdolala súperku Seňkovú z KŠ Snina neuveriteľným pomerom 5:3. No comment.

Na treťom mieste sa spolu umiestnili Taja Karasová UK, ktorej sa deň predtým vôbec nedarilo a preto to je výborný výsledok a feuretistka Miša Cellerová STU.

V 8 sa ďalej umiestnila žiačka Evka Gabašová, Katka Hollá a Kika Farkašová- všetky UK a tiež Kristína Bokorová z KŠ Šamorín- taktiež fleuretistka.

V súťaži družstiev zvíťazilo naše družstvo UK A- Linderová, Karasová, Farkašová, Gabašová nad družstvom fleuretistiek- Cellerová, Bokorová, Pokorná, ktoré predtým zdolali družstvo KŠ Snina- Haričová, Telepjanová, Seňková. UK B- Hollá, Olšinová, Poljaková, Bolgáčová zvíťazilo na družstvom Willardu- Beličáková, Dobrescu, Le Bich, Olienčinová a kosnčilo tak na 3. mieste.

K výborným výsledkom gratulujeme:):):)!

059-MSR-stziaci08.pdf, (252.74kB)

V starších žiakoch suverénne zvíťazil náš Ondro Ille, ktorý vo finále porazil svojho večného rivala Alexa Farmera pomerom 15:12 (podotýkam, že stav bol 12: 8 pre Alexa!!!).

Na treťom mieste sa od nás umiestnil Ivan Kulifaj, ktorého ďlaej nepustil Alex Farmer BŠK (15:7).

V 8 sa umiestnil ešte Danko Kraus, ktorý išiel bohužiaľ o postup do 4 s IVanom Kulifajom (15:2).

V súťaži družstiev chalani- Ille, Kulifaj, Kraus D., Kraus P. bohužiaľ prehrali s BŠK A- Farmer, Šteis M., Šteis L.

Gratulujeme:)!

060-MSR-stziacky08.pdf, (246.84kB)

Staršie žiačky ako obyčajne vyhrala Evka Gabašová UK, tentokrát vp finále so Seňkovou pomerom 13:7.

Na treťom mieste sa umiestnili naše dve pretekárky, Zuzka Poljaková a ešte len prvý rok šermujúca mladšia žiačka Zuzka Linderová:).

V prvej 8 skončili aj ostatné dve pretekárky UK, ml. žiačka Lujza Gabašová a Ľubka Bolgáčová.

V družstvách UK- Gabašová E., Poljaková, Linderová Z., Bolgáčová porazilo KŠ Snina- Seňková, Michalenková, Schlencová.

K výborným výsledkom gratulujeme:):):)!

MSR ml_žiaci 2008.htm, (201.85kB)

Víťazom sa stal Lukáš Šteis BŠK, ktorý vo finále vyhral s Martinom Kapákom KŠ Snina.

Na peknom treťom mieste sa umiestnil náš Peťo Kraus spolu s Adriánom Andrásim Wilard.

V družstvách zvíťazilo BŠK- Šteis L., Cipár J., Rečlo, Duduc o jeden zásah nad Sninou- Kapák, Panoc, Ondika.

Gratulujeme:)!

064-MSR-mziacky08.pdf, (239.46kB)

V kategórii mladších žiačoch zvíťazila naša Lujza Gabašová nad tiež našou, prvý rok šermujúcou, Zuzkou Linderovou, tesným zápasom 10:9.

Na piatom mieste sa umiestnila Miška Šandalová UK, ktorá začala iba pred mesiacom či dvomi.

Družstvá sa v tejto kategórii nekonali, keďže dievčat sa zišlo iba 5.

K výsledkom gratulujeme:).

1  
2  
 
Akékoľvek pripomienky, návrhy na zlepšenie alebo materiál posielajte na mail: ardil@zoznam.sk